Nie liczmy jednak na to, że policja nie może ukrywać fotoradarów przed naszym wzrokiem. Przepisy nie wskazują, gdzie ma stanąć urządzenie. Ważne jest to, by było zainstalowane prawidłowo.
Fotoradar nie ze śmietnika
Policyjne fotoradary zrobiły w ubiegłym roku niemal 424 tys. zdjęć stwierdzających wykroczenia. Na ich podstawie nałożono ponad 170 tys. mandatów na kwotę prawie 30 mln zł - podaje "Rzeczpospolita". Jednak kierowcy, których sfotografował radar ukryty przez lubelskich policjantów w koszu na śmieci, nie zapłacą mandatów. Postępowania wobec nich są umarzane. Okazało się, że drogówka nie może dowolnie instalować takich urządzeń.