RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fałszywy lekarz wpadł w Bydgoszczy

Publikacja: Niedziela, 8 marca (16:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bydgoska policja zatrzymała fałszywego lekarza. 77-latek mieszkał w jednym z hoteli i podawał się za dyplomowanego medyka. Wzbudzającego zaufanie starszego mężczyznę zdemaskowała jednak 42-letnia pacjentka. Zaczęła coś podejrzewać, kiedy jej stan nie poprawił się mimo trwającego kilka tygodni leczenia.

Oszust używał podrobionych pieczęci i różnego rodzaju dokumentów. W wynajętym pokoju hotelowym miał również lekarstwa.

Policjanci sprawdzają teraz, czy fałszywy lekarz miał więcej jak najbardziej prawdziwych pacjentów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub uszczerbek na zdrowiu grożą mu nawet trzy lata wiezienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: