RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fałszywy alarm w budynku Kapitolu

Publikacja: Czwartek, 9 lutego (06:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czujnik na strychu jednego z budynków amerykańskiego Senatu zasygnalizował ślady substancji trującej. Po alarmie ewakuowano kilkaset osób. Jednak wstępne testy nie wykazały nic groźnego. Po trzech godzinach senatorowie i pracownicy biur wrócili do pracy.

Zaalarmowano nas, że mamy do czynienia z niebezpieczną substancją toksyczną. Nie chodziło o pakunek - raczej o stężenie trującego gazu w powietrzu - mówiła sierżant Kimberly Schneider ze służb ochraniających Kapitol.

U nikogo nie stwierdzono jednak objawów zatrucia, które wystąpiłyby w razie dużego stężenia trującej substancji.

Według samych senatorów, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, ponieważ nikt nie zlekceważył zagrożenia.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: