"Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku Covid-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE" - tak brzmi treść wiadomości tekstowej, przed którą ostrzega sanepid.
Inspekcja informuje, że nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości o takiej treści i należy je traktować jako "spam i oszustwo". Przestrzegła również przed odpowiadaniem i oddzwanianiem pod wskazane numery.
Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję - zaleca.
SPRAWDŹ AKTUALNY BILANS PANDEMII KORONAWIRUSA W KRAJU.