Na pomoc mieszkańcom ruszyli policjanci, psychologowie, prokuratorzy, pracownicy społeczni i władze miasta. Powołano też sztab kryzysowy, który ma znaleźć sposób, by samobójców nie przybywało.
Mieszkańcy Wągrowca mówią, że przyczyną samobójstw są najczęściej problemy finansowe. Zarobki są tak niskie, że ludzie sobie nie radzą - mówią. Był tam nasz reporter Adam Górczewski: