RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Europejczycy nie są mile widziani w drużynach NHL

Publikacja: Piątek, 19 października (16:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nowi europejscy hokeiści nie są zbyt mile widziani w drużynach NHL. Na ponad 50 zawodników, którzy latem z europejskich klubów wyjechali za Ocean - na lodowiska wyjeżdża zaledwie kilku.

Zgodnie z umową podpisaną między Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie a NHL hokeiści europejskich klubów powinni podpisywać umowy do połowy czerwca. Ostatnio zrobiło to pół setki zawodników. Większość z nich jednak została odesłana do klubów filialnych, a część wróciła do Europy. W klubach NHL, według czeskich źródeł, występuje tylko siedmiu nowo zaangażowanych zawodników.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: