e-Zdrowie to projekt, który ma rewolucjonizować służbę zdrowia. Lekarze z całej Polski mają mieć przez Internet dostęp do informacji o każdym pacjencie. Za jego zgodą - oczywiście.

System budowany jest we Wrocławiu. W Internecie znajdą się wszystkie informacje naszym zdrowiu – od leków przepisanych na przeziębienie po opis skomplikowanych zabiegów.Jak te dane będą chronione?

Marek Moszczyński z urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu zdradza szczegóły projektu e-Zdrowie

W przypadku e-Zdrowia zostaną zastosowane najnowocześniejsze systemy ochrony danych. Uruchomienie systemu ma ułatwić pacjentowi dostęp do specjalisty. Nasz lekarz rodzinny z Wrocławia na przykład, będzie mógł w naszej obecności skonsultować się ze specjalistą w Warszawie - wystarczy, że medycy w tej samej chwili będą siedzieli przy komputerach. Jeżeli wyjedziemy z naszego miasta, a będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej, medyk z drugiego końca Polski nie będzie już żądał tony dokumentów – wystarczy, że zajrzy do bazy danych.

Jak pomysł oceniają potencjalni e-pacjenci??

posłuchaj opinii wrocławian o projekcie e-zdrowie

Za pomocą systemu e-Zdrowie będą się także uczyli lekarze – organizowane będą wykłady przez Internet. Pierwszy e-pacjent zostanie wpisany do programu za trzy lata. Dzisiaj projekt ma zaopiniować Ministerstwo Gospodarki.

Uruchomienie systemu e-Zdrowie będzie kosztowało 17 milionów euro, z czego ponad 14 milionów euro pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.