Dziwisz o lustracji w polskim Kościele
Publikacja: Poniedziałek, 15 stycznia (20:58)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
<i>Polsce bardziej niż lustracja potrzebne jest przebaczenie i pojednanie</i> - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w wywiadzie dla włoskiego radia RAI. <i>Lustracja przynosi więcej szkód niż efektów pozytywnych</i> - stwierdził metropolita krakowski, komentując ostatnie wydarzenia.
Dziwisz zapewnił jednocześnie: Absolutnie chcemy przejrzystości w Kościele.
Kardynał wyraził też opinię, że sprawa arcybiskupa Stanisława Wielgusa, oskarżonego o współpracę z SB, została sprowokowana. Ta historia była sterowana - powiedział były wieloletni sekretarz Jana Pawła II.