Słuchacze RMF FM wykazali się wielką ofiarnością. W specjalnej edycji "Wielkiej kumulacji" z okazji Dnia Dziecka udało się zebrać 160 tysięcy złotych. Nasze radio cały dochód z nadesłanych przez Was SMS-ów przeznaczy na sprzęt dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.

Władze szpitala już wiedzą, na co wydać pieniądze. Plan jest zrobiony. Już wcześniej ustaliliśmy, że połowa mniej więcej tej kwoty pójdzie na potrzeby nowego oddziału leczenia żywieniowego, a połowa zostanie przeznaczona na to, co w danym momencie jest dla szpitala najbardziej potrzebne. I takim czymś okazała się konieczność zorganizowania odrębnych pomieszczeń dla istniejącej pracowni typowania tkankowego. To jest pracownia, która warunkuje przygotowanie pacjentów do przeszczepu - powiedział reporterowi RMF FM Markowi Balawajdrowi dyrektor szpitala w Prokocimiu, doktor Maciej Kowalczyk:

Mimo przekazania 160 tysięcy złotych, które udało się zebrać dzięki słuchaczom RMF FM, szpital w Prokocimiu będzie cały czas potrzebował wsparcia. Osoby, które chciałyby pomóc, wszelkie potrzebne do tego informacje znajdą na

.