Para - buch! Fakty - w ruch! Popołudniowe Fakty prezentowane przez parę - Agnieszka Friedrich i Bogdan Zalewski - to ciągłe ścieranie się różnych poglądów. Dwa różne punkty widzenia- kobiecy i męski - to tylko jeden z elementów tego dynamicznego układu.

Szanowna Agnieszko,
czy i Tobie olimpijskie złoto Polaków mocno świeci w oczy? Czy nie razi Cię, że w mediach na okrągło słychać tylko sportową euforię? Czy nie drażni Cię, że do uszu słuchaczy wyłącznie sączy się Soczi?
Szanowny Bogdanie,
euforia jest całkiem uzasadniona. Potrzeba nam przecież radosnych wiadomości. Czekam na kolejny medal - może dziś nasi skoczkowie drużynowo skoczą na podium?... z oczu nie tracimy przecież też innych ważnych wydarzeń. Wiesz, że w sierpniu w Gdańsku wystąpi Justin Timberlake?
Szanowna Agnieszko,
wiem, że radość jest każdemu do życia koniecznie potrzebna. Sport i muzyka to jej źródła. Jednak dziennikarze powinni być także źródłami wiedzy o innych, poważniejszych sprawach. Nie bagatelizuję informacji w Faktach o występie amerykańskiej gwiazdy. Jednak nie to mnie głównie dziś pasjonuje. Zgadniesz: co?
Szanowny Bogdanie,
myślę, że zastanawiasz się nad tym, czy dojdzie do debaty Tusk - Kaczyński, a może co dalej z Ukrainą? Czy udało i się zgadnąć?
Agnieszko,
strzelasz celnie jak nasza biathlonistka Krystyna Pałka, a na dodatek jesteś szybka :) Niepokoję się o los Ukrainy. Nie chcę mieć państwa-satelity Putina u polskich granic. A debata Tusk-Kaczyński? Mam nadzieję, że do niej nie dojdzie. Domyślasz się: dlaczego?
Bogdanie,
..czyż z doświadczenia nie wiemy czym się kończą dysputy polityków??? Szczerze? Nie wierzę, że z takiego boksu słownego mogłoby zrodzić się coś konstruktywnego. Liczę, więc na kolejne sukcesy naszych sportowców w Soczi.

A Was bardziej emocjonują słowne pojedynki polityków czy sportowa rywalizacja naszych zawodników? Piszcie w komentarzach pod artykułem :)

Najciekawsze zacytujemy na antenie. Słuchajcie więc Faktów RMF FM po południu. Także w internecie.