RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwóch pacjentów ewakuowano ze szpitala w Kutnie

Publikacja: Piątek, 2 listopada (16:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch pacjentów podłączonych do respiratorów trzeba było przenieść ze szpitala w Kutnie do placówki w Łęczycy. W Kutnie na dyżurze pracowało zbyt mało anestezjologów, a obaj chorzy leżeli na oddziale intensywnej terapii.

Według łódzkiego konsultanta do spraw anestezjologii i intensywnej terapii, za ewakuację pacjentów odpowiadają lekarze, którzy wzięli dni wolne za wypracowane nadgodziny albo poszli na zwolnienia lekarskie. Pacjenci nie ucierpieli podczas ewakuacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: