Więcej zapłacimy za masło. Nie będzie tablicy, która miała upamiętniać udział braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich w strajku w sierpniu 1980 roku. 40-latek zabrał swojego 6-letniego syna na przejażdżkę rowerową... drogą ekspresową S-52 w Bielsku-Białej. Środa obfitowała w wiele informacji. Na koniec dnia przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń.

Kostka masła za więcej niż 7 zł?

Środa przyniosła niepokojące informacje dotyczące szykującego się wzrostu cen masła. Kostka ponownie może wkrótce kosztować powyżej 7 złotych. 

Przed rosnącymi cenami masła ostrzegają eksperci rynku żywności. Wszystko z powodu suszy, którą tego lata mieliśmy w Europie. Mamy gorsze niż przed rokiem zbiory zbóż. To oznacza mniej paszy dla krów, których siłą rzeczy ubywa. Dają one zatem mniej mleka, co oznacza mniej masła.

Kaczyńscy nie będą mieli tablicy w Stoczni Gdańskiej

Nie będzie tablicy, która miała upamiętniać udział braci Lecha Jarosława Kaczyńskich w strajku w sierpniu 1980 r. - poinformował w środę wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz. 

Tablica miała być umieszczona na jednaj z hal stoczniowych.

Tablicy nie będzie z powodu braku zgody Jarosława Kaczyńskiego - dodał Guzikiewicz. Przyznał, że "pomysł wykonania tablicy nie był konsultowany z szefem PiS Jarosław Kaczyńskim". Nie konsultowaliśmy tego, bo uznawaliśmy, że miała to być tablica informacyjna, a nie pamiątkowa - zaznaczył.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ O SPRAWIE

Napad na osoby niosące pieniądze do banku

W środę pojawiły się niepokojące doniesienia z podwarszawskich Janek. Przed centrum handlowym dla cudzoziemców doszło do napadu. Ofiarami zostały osoby niosące pieniądze do banku. Napastnicy byli uzbrojeni i zamaskowani. Świadkowie wskazują, że w czasie napadu została użyta broń. Trwa ustalanie jakiego była rodzaju.

Ofiary napadu to obywatele Chin, a napastnicy mogli im ukraść nawet 1,5 miliona złotych. 

Adwokaci apelują do prezydenta

Wieczorem poinformowano, że Naczelna Rada Adwokacka apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten powstrzymał się z powołaniem kandydatów do Sądu Najwyższego przedstawionych przez Krajową Radę Sądownictwa. 

Rada wyraziła swoje zastrzeżenie w pięciu punktach. Po pierwsze, uważa, że sposób wyłaniania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego narusza standardy konstytucyjne oraz zasady prawa unijnego. Jest również nietransparentny i pospieszny, co podważa autorytet Sądu Najwyższego.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ O INNYCH ZASTRZEŻENIACH NACZELNEJ RADY ADWOKACKIEJ

Zabrał 6-latka na przejażdżkę "ekspresówką"

W środę rano nadeszła zaś mrożąca krew w żyłach informacja o niefrasobliwości 40-latka. Mężczyzna zabrał swojego 6-letniego syna na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową S-52 w Bielsku-Białej. Po tym, jak świadkowie zwrócili mu uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie, zaczął uciekać.

Świadkowie przez cały czas relacjonowali policjantom informacje o drodze jego ucieczki. Dzięki temu udał się go zatrzymać na bielskiej ul. Nad Potokiem.

TUTAJ SĄ ZDJĘCIA Z TEJ NIEODPOWIEDZIALNEJ PRZEJAŻDŻKI

60 lat temu urodził się "król popu"

Trudno było też przeoczyć ważną informację ze świata kultury. 60 lat temu urodził się "król popu" Michael Jackson. 

Chociaż od jego śmierci upłynęła niemal dekada, wciąż inspiruje on nie tylko muzyków i tancerzy, ale również kreatorów mody, artystów sztuk wizualnych i filmowców.

TUTAJ ZNAJDZIECIE OBSZERNY ARTYKUŁ O TYM WIELKIM ARTYŚCIE

Czym jest seksowne selfie?

A na koniec przypominamy zaskakujące informacje dotyczące... seksownych selfie. 

Psycholodzy i ekonomiści z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w Sydney, postanowili sprawdzić, czemu kobiety robią sobie takie zdjęcia. Zadali sobie pytanie, czy panie publikują seksowne selfie, bo czują się do tego choćby podświadomie przymuszone, czy jest to raczej objaw ich pozytywnej, czysto praktycznej strategii zwiększania swoich szans na różnych polach naszego coraz bardziej konkurencyjnego życia. Wyniki ich badań, opublikowane w czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences", wskazują, że... raczej to drugie.

TUTAJ PRZECZYTACIE CAŁY ARTYKUŁ NA TEN TEMAT