W piątek wieczorem w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich podpisano akt notarialny w tej sprawie.
Fundacja kupiła dom od spadkobierców dawnych właścicieli nieruchomości. W budynku powstanie muzeum pamięci papieża-Polaka. W jednej z izb, zgodnie z wolą spadkobierców, urządzona zostanie także ekspozycja upamiętniająca dawnych żydowskich mieszkańców miasta, w większości ofiary Holocaustu.