RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: Gimnazjaliści skazani za zabójstwo

Autor: Publikacja: Czwartek, 25 maja (18:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na pobyt w zakładzie poprawczym skazał Sąd Rejonowy w Głogowie (woj. dolnośląskie) 5 gimnazjalistów, którzy śmiertelnie pobili bezdomnego. Szósty nastolatek ma dozór kuratora. Do zajścia doszło jesienią ubiegłego roku.

Uczniowie jednego z głogowskich gimnazjów, ze względu na młody wiek, odpowiadali przed wydziałem rodzinnym i ds. nieletnich, a proces był niejawny. Wyrok jest nieprawomocny; rodzice skazanych zapowiedzieli apelację.

Gimnazjalistom, którzy w chwili zdarzenia mieli po 13 i 14 lat, zarzucono, że działając wspólnie i w porozumieniu, zaatakowali bezdomnego. Bili go i kopali po całym ciele. Spowodowane w ten sposób obrażenia doprowadziły do śmierci 42-letniego mężczyzny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: