Ostatecznie jednak wszystko poszło zgodnie z planem i bez żadnych opóźnień. Dokładnie minutę przed godziną 6. czasu polskiego wahadłowiec Discovery wystartował.
Teraz wahadłowiec i siedmiu astronautów zmierza w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na pokładzie statku znajduje się pięciu Amerykanów, Meksykanin i Szwed. Jedyna kobieta - Nicole Stott - pozostanie na ISS przez kilkanaście tygodni. Pozostali wrócą na Ziemię już za 13 dni.
Discovery dotrze do Stacji w poniedziałek o trzeciej nad ranem czasu polskiego.