Nowe kontrakty, praca przy odbudowie Iraku - takie perspektywy jeszcze kilka miesięcy temu roztaczano przed polskimi firmami. Ilu polskich pracowników wykwalifikowanych może liczyć na iracki kontrakt i kiedy będa mogli go podpisać - sprawdzał reporter RMF.

Murarzy, zbrojarzy, elektryków, a nawet kierowców - ludzi o takich specjalnościach poszukuje w anonsie prasowym jedna z angielskich firm. Reporter RMF Witold Odrobina postanowił na niego odpowiedzieć.

Zadzwonił na wskazany w ogłoszeniu numer telefonu. Podał się za zbrojarza. Usłyszał, że nie będzie musiał pokrywać kosztów przelotu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia. Wydawałoby się, że to świetne warunki ale... Jak na dzień dzisiejszy wszystko się to wstrzymało (podpisywanie kontraktów z pracownikami, przyp. RMF), ponieważ ruchy polityczne są takie, jakie są. Ale każdy otrzyma odpowiedź - mówi przedstawiciel angielskiej firmy.

„Praca w Iraku” – tak tytułowane było ogłoszenie. Ilu Polaków zechce na nie odpowiedzieć, tego nie wiadomo, podobnie jak nieznana jest liczba osób, które rzeczywiście będą mogły liczyć na pracę w Iraku.

Foto: Archiwum RMF

15:50