RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czescy neonaziści przypomnieli o urodzinach Hitlera

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko pół tysiąca neonazistów przemaszerowało ulicami czeskiego miasta Usti nad Łabą. Marsz zorganizowano oficjalnie z okazji rocznicy alianckich nalotów na miasto w 1945 roku. Komentatorzy twierdzą jednak, że był to jedynie pretekst dla neonazistów, którzy chcieli przypomnieć o przypadających w poniedziałek urodzinach Adolfa Hitlera.

Demonstrację ochraniało prawie 1300 policjantów. Marsz przebiegł jednak spokojnie, nie doszło do incydentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Czechy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: