RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Castro: Najgorsze już za mną

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najgorsze już za mną – napisał w przesłaniu do narodu dochodzący do zdrowia Fidel Castro. Kopię jego oświadczenia, a także serię zdjęć El Comandante zamieścił rządowy dziennik „Granma”.

Castro przyznał, że w czasie choroby schudł blisko 19 kilogramów. Zapewnił jednak, że już wkrótce wróci do swoich obowiązków. Na serii opublikowanej przez gazetę zdjęć widać, jak Fidel siedzi na bujanym fotelu i czyta gazetę.

Kubański przywódca przeszedł operację pod koniec lipca, tuż przed swoimi 80. urodzinami. Oddał wówczas władzę – jak podkreślano, tylko tymczasowo – swemu bratu, Raulowi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: