RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjczycy walczą z ptasią grypą

Publikacja: Niedziela, 4 lutego (14:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjskie władze rozpoczęły wybijanie prawie 160 tysięcy indyków, które mogły zostać zarażone wirusem ptasiej grypy na fermie we wschodniej Anglii.

W sobotę testy potwierdziły, że na fermie pojawił się niebezpieczny dla człowieka szczep H5N1. Władze weterynaryjne wyznaczyły 10-kilometrową strefę bezpieczeństwa wokół zarażonej fermy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: