RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brakuje krwi w śląskich szpitalach

Publikacja: Środa, 5 sierpnia (14:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na Śląsku średnio o połowę spadła liczba górników oddających krew. Przepisy emerytalne nakazują im odpracować teoretycznie wolny dzień za wizytę w centrum krwiodawstwa. W efekcie w Katowicach zaczęło brakować "płynu życia".

Odczuliśmy to. Oczywiście bardzo liczymy, że to tylko przejściowa sytuacja - komentuje Bożena Drybańska, zastępca dyrektora katowickiego centrum krwiodawstwa. Posłuchaj:

W tej chwili prawie nikt nie oddaje krwi. A jeżeli oddaje - nie bierze wolnego i to jest łamanie przepisów i narażanie zdrowia i życia - mówią górnicy-krwiodawcy z kopalń "Wujek" i "Staszic" w Katowicach. Posłuchaj:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: