Akcja "Owoce w szkole" rusza na początku października. Skorzystają z niej głównie uczniowie z Podkarpacia. Dzieci będą otrzymywały jabłka, gruszki, a także ogórki, marchew, paprykę, rzodkiewkę oraz soki owocowe i warzywne. Jakie to będą produkty - zależy od umowy dostawcy ze szkołą. Owocowe posiłki dzieci będą jadły kilka razy w tygodniu. Zapłaci za nie ARR. Na jedno dziecko może ona wydać maksymalnie od 23 do 47 zł na semestr - w zależności od tego, ile razy tygodniowo uczeń otrzyma owoce czy warzywa. Cały budżet programu wynosi natomiast 12 mln euro na rok szkolny 2009/2010. Z tego 9 mln euro pochodzi ze środków unijnych, a 3 mln - z budżetu krajowego.
Szkoły, które chcą uczestniczyć w programie "Owoce w szkole" w drugim semestrze, mogą złożyć taki wniosek do Agencji do 16 listopada.