RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Blair ogłosi wyjście z Iraku

Publikacja: Środa, 21 lutego (06:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1,5 tysiąca żołnierzy w ciągu kilku tygodni, kolejne 3 tysiące do końca roku. To scenariusz odwrotu brytyjskich wojsk z Iraku. Premier Tony Blair ma ogłosić szczegóły wycofania wojsk jeszcze dzisiaj.

Informując o kalendarzu, który premier ma ogłosić podczas cotygodniowego wystąpienia w Izbie Gmin, BBC powołuje się na zastrzegające anonimowość źródło rządowe.

W Iraku, głównie na południu kraju, stacjonuje obecnie ponad 7 tys. brytyjskich wojsk. W styczniu "Daily Telegraph" informował, że Londyn zamierza zredukować do końca maja tego roku liczebność swych oddziałów w Iraku o prawie 3.000 ludzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: