Rzecznik białoruskiego MSZ stwierdził, że to kolejne działania na rzecz zdyskredytowania Mińska i zasugerował by - jak to określił - "te mityczne bogactwa" przekazać najbardziej potrzebującym amerykańskim obywatelom.
Białoruś nie przejmuje się sankcjami USA
Białoruskie ministerstwo spraw zagranicznych określiło jako "bez znaczenia" najnowsze sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone. Waszyngton zamroził wszelkie aktywa Białorusi i prezydenta Aleksandra Łukaszenki w USA.