RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białe święta zapowiadają się w Zakopanem

Publikacja: Piątek, 22 grudnia (08:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Zakopanem leży wprawdzie tylko kilka centymetrów śniegu, ale dzięki armatkom śnieżnym ruszą kolejne stoki narciarskie.

Wczoraj otwarto wyciąg krzesełkowy na Polanie Szymoszkowej, działają wyciągi w Murzasichlu, dziś rusza krótki wyciąg pod Nosalem.

Na pierwszy dzień świąt Polskie Koleje Linowe zapowiadają uruchomienie wyciągu na górnej polanie Gubałówki. Do tego czasu powinny działać kolejne wyciągi w Białce Tatrzańskiej czy na Harendzie.

Na Kasprowym Wierchu warstwa śniegu ma ok. 30 cm grubości. TOPR zwiększył stopień zagrożenia lawinowego z pierwszego na drugi. Wybierając się więc wyżej w góry, trzeba mieć się na baczności i nie wolno zapomnieć o odpowiednim, zimowym ekwipunku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: