Negocjacje są trudne, ponieważ nikt inny nie może dostarczyć nam brakującego gazu, czyli ok. 1/5 surowca, zużywanego rocznie w Polsce.
Bez porozumienia w sprawie gazu
Firmy RosUkrEnergo i PGNiG ciągle nie porozumiały się w sprawie zakupu w przyszłym roku 2,5 mld metrów sześciennych azjatyckiego gazu do Polski. Nieoficjalnie wiadomo, że uzgodniono wszystkie szczegóły kontraktu oprócz ceny.