RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Benzyna będzie droższa... nawet o 20 groszy

Publikacja: Poniedziałek, 28 września (06:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od początku przyszłego roku czeka nas gwałtowna podwyżka opłaty paliwowej - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem zmian w przepisach, które boleśnie uderzą w portfele kierowców.

Jak dowiedziała się gazeta, stawka opłaty paliwowej ma wzrosnąć aż o 250 proc., z 97,82 zł do 257,82 zł za 1000 litrów paliwa. To z kolei może oznaczać podwyżkę ceny litra paliwa na stacjach nawet o 20 gr.

Projekt jest teraz uzgadniany przez resorty infrastruktury i finansów. Oba ministerstwa potwierdzają, że będą zmiany w ustawie o opłacie paliwowej, jednak nikt z urzędników nie chce się wypowiadać na temat wysokości planowanej podwyżki. Polska nie spełnia już, ze względu na słabego złotego, unijnych limitów minimalnego opodatkowania paliw - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: paliwo benzyna

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: