Dziś przed południem na elewacji Pałacu Prezydenckiego odsłonięto i poświęcono pierwszą tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską. Uroczystość odbyła się po kilkudziesięciu minutach od podania informacji, że jest zgoda konserwatora zabytków na takie upamiętnienie.
Tablicę, która znajduje się na elewacji południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego obok hotelu Bristol, odsłonił w czwartek szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Została poświęcona; odmówiono modlitwę w intencji ofiar katastrofy.