RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaria ciepłownicza w Bytomiu

Publikacja: Piątek, 1 grudnia (09:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bez ogrzewania i ciepłej wody jest ponad 26 tysięcy mieszkań w Bytomiu. To oznacza, że skutki awarii odczuwa kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Usterka ma zostać usunięta do godziny 14., ale napełnianie rur ciepłą wodą potrwa jeszcze kilka godzin.

Do awarii – jak dowiedział się reporter RMF – doszło na terenie elektrociepłowni. W dwóch miejscach pękło tam łączenie rur. Dlatego rano konieczne było odłączenie magistrali, którą płynie ciepło do Bytomia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: