Nieoficjalnie wiadomo, że podejrzani podczas napadu byli pod wpływem narkotyków. Napastnicy po wejściu do banku oddali kilka strzałów w sufit, po czym wyłamali okno i uciekli - nic nie kradnąc i nikogo nie raniąc.
Obaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu sandomierskiego; jeden ma 25 lat, drugi 23 lata. Dotychczas nie byli karani.