RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Andrej Urlep trenerem polskich koszykarzy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

48-letni Słoweniec Andrej Urlep będzie nowym trenerem koszykarzy. Szkoleniowiec dotychczas prowadził drużynę Anwilu Włocławek. Teraz ma poprowadzić polską reprezentację w jesiennych eliminacjach do mistrzostw Europy w Hiszpanii w 2007 roku.

Urlep zastąpi na tym stanowisku Serba Veselina Matica, za czasów którego Polacy odpadli z europejskiej Dywizji A.

Słoweniec jest jednym z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w polskiej ekstralidze koszykówki. Tegoroczna rywalizacja Prokomu Trefl Sopot z Anwilem to jego siódmy finał. Pięć razy szkoleniowiec sięgał po mistrzostwo Polski – cztery razy ze Śląskiem Wrocław i raz z dotychczasową drużyną (w 2003 roku).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: