Mężczyzna dostał zakaz jeżdżenia rowerem przez cztery lata, a innymi pojazdami przez 6. Ostatni raz 45-latka policja zatrzymała w kwietniu. Miał wtedy ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Od 2001 do 2003 roku aż 6-krotnie był skazywany za kierowanie rowerami po pijanemu. Ostatni wyrok sądu w pełni satysfakcjonuje prokuraturę. Do tej pory 45-latek był skazywany na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.