RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijani kierowcy, co dzieci chcą wozić

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany kierowca chciał zawieźć gimnazjalistów z Lublina do Częstochowy. W wydychanym powietrzu – jak informuje reporter RMF – mężczyzna miał prawie 0,4 promila alkoholu. Pijanego kierowcę, który miał wieźć dzieci, zatrzymano także w Małopolsce.

Pijany kierowca wpadł tylko dlatego, że rodzice dwa dni temu poprosili policję o rutynową kontrolę autokaru.

Mężczyźnie zatrzymano mu prawo jazdy; za swój czyn przed sądem - poinformowała policja.

Podczas rutynowej kontroli pojazdy wpadł także kierowca, który miał wieźć na wycieczkę dzieci z podkrakowskiego Gdowa. Policjanci przy okazji sprawdzania stanu technicznego pojazdu skontrolowali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że miał we krwi promil alkoholu. Szofer może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: