RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Pijany kierowca chciał prowadzić autobus

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu wycieczkowego, którego zatrzymała wrocławska policja. Mężczyzna miał zawieść 45-osobową grupę dzieci na zawody sportowe do Goerlitz w Niemczech.

Autobus skontrolowano na prośbę rodziców dzieci. Podczas inspekcji funkcjonariusze wyczuli od 56-letniego kierowcy woń alkoholu.

Na miejsce kontroli wezwano właściciela firmy, do której należał autobus oraz nowego kierowcę. Pojazd, po sprawdzeniu stanu technicznego i trzeźwości drugiego kierowcy, odjechał z dziećmi na zawody.

Nietrzeźwemu kierowcy autobusu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: