Autobus skontrolowano na prośbę rodziców dzieci. Podczas inspekcji funkcjonariusze wyczuli od 56-letniego kierowcy woń alkoholu.
Na miejsce kontroli wezwano właściciela firmy, do której należał autobus oraz nowego kierowcę. Pojazd, po sprawdzeniu stanu technicznego i trzeźwości drugiego kierowcy, odjechał z dziećmi na zawody.
Nietrzeźwemu kierowcy autobusu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.