RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

14 Amerykanów zginęło w Afganistanie

Publikacja: Poniedziałek, 26 października (10:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czarny poniedziałek dla Amerykanów w Afganistanie. W trzech katastrofach śmigłowców amerykańskiej armii zginęło czternaście osób, żołnierzy i cywili.

Siedmiu żołnierzy i trzech cywilów zginęło rano, gdy helikopter śmigłowiec spadł w zachodnim Afganistanie. Rannych zostało też 12 Amerykanów i 14 Afgańczyków. Również w poniedziałek nad ranem, na południu kraju, doszło do zderzenia dwóch śmigłowców w powietrzu.

W tym wypadku zginęło czterech amerykańskich żołnierzy. Nie wiadomo, co było przyczyną zderzenia. Rzecznik amerykańskiej armii pułkownik Wayne Shanks nie podał żadnych szczegółów zdarzenia. Wykluczył jedynie możliwość ostrzelania maszyn przez wroga.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: