RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

1 mld zł na podwyżki dla nauczycieli

Publikacja: Wtorek, 26 września (20:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Finansów przeznaczy miliard złotych na podwyżki nauczycielskich płac. Pieniądze pochodzą z przesunięć wewnątrz budżetu. W przyszłym roku nauczyciele mają otrzymać 7-procentowe podwyżki.

Wicepremier Giertych dostał dodatkowo 300 mln zł, przedtem otrzymał już 700 mln zł. Razem daje to 1 mld zł - powiedziała Dominika Tuzinek-Szynkowska, rzecznik resortu finansów.

Według rzeczniczki, w trakcie prac nad projektem budżetu na 2007 r. nie zmieniła się prognoza dochodów i wydatków. Nie zostanie naruszona tzw. kotwica budżetowa na poziomie 30 mld zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: