RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

1 maja zabłysną światła w Koloseum

Publikacja: Poniedziałek, 30 kwietnia (19:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1 maja w hołdzie ofiarom wypadków w pracy zabłysną światła w Koloseum - zapowiedział burmistrz Wiecznego Miasta Walter Veltroni w liście do szefów trzech największych włoskich central związkowych.

To kolejna inicjatywa na rzecz upamiętnienia ofiar, którym - zgodnie z decyzją związkowców - dedykowane będą tegoroczne obchody Święta Pracy we Włoszech.

Burmistrz Veltroni przypomniał, że rzymski amfiteatr podświetlany jest ilekroć na świecie anulowany zostaje wyrok śmierci. Tym razem - podkreślił - światła w Koloseum będą wyrazem hołdu dla wszystkich, którzy zginęli w wypadkach na kolei, na budowach, w stoczniach i fabrykach.

We wtorek ofiary zostaną również upamiętnione minutą ciszy w całych Włoszech.

Według najnowszych statystyk w wypadkach od 1 listopada zeszłego roku zginęło ponad 120 robotników.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: