RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W świecie ptaków widać już wiosnę

Publikacja: Czwartek, 10 marca (15:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Większość gatunków ptaków zwiastujących wiosnę zaobserwowali już świętokrzyscy ornitolodzy. Przyleciały skowronki, żurawie i czajki. Nad Jędrzejowem widziano bociana.

Według wiceprezesa Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody Romana Maniarskiego, wśród gatunków, które już przyleciały, są także gęsi gęgawe, gołębie grzywacze, pliszki siwe. Szpaki pojawiły się w większych stadach.

Choć rano w regionie świętokrzyskim wystąpiły niewielkie opady śniegu, to zdaniem ornitologa są to raczej ostatnie podmuchy zimy. Nawet w mieście łatwo zauważyć symptomy wiosny - kieleckie gawrony zaczęły poprawiać gniazda.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: