RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słonice już w krakowskim zoo

Publikacja: Niedziela, 17 grudnia (09:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do krakowskiego ogrodu zoologicznego przyjechały słonice Baby i Citty z hiszpańskiego ogrodu Terra Natura Park. Podróż TIR-em trwała aż 4 dni.

Za jednego słonia Kraków zapłaci 17 tys. euro, drugiego Terra Natura przekaże na zasadach depozytu hodowlanego. Citta ma ok. 30 lat, urodziła się na wolności, trafiła do zoo w Hamburgu, a potem do Safari Gaenserndorf.

W hiszpańskim ogrodzie przebywała dwa lata. 45-letnia Baby także urodziła się na wolności, wiele lat mieszkała w zoo w Rzymie, a w Hiszpanii przebywała trzy lata. W lipcu w krakowskim zoo padła słonica Birma. Zwierzę prawdopodobnie miało kłopoty z krążeniem lub z sercem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: