Misja satelitów STEREO, trwająca od 2006 roku, zmierza do lepszego poznania aktywności Słońca i obserwacji wybuchów, które mogą mieć wpływ na działalność sztucznych satelitów Ziemi i sieci energetycznych na naszej planecie. Przesyłane przez nie obrazy uzupełniają wysokiej rozdzielczości zdjęcia, wykonywane przez sondę SDO (Solar Dynamics Observatory).
Najnowsze zdjęcia, wykonane 2 lutego nie obejmują jeszcze całej powierzchni Słońca. Widoczna na nich drobna luka zostanie uzupełniona w najbliższych dniach, satelity STEREO wczoraj znajdowały się dokładnie po przeciwnych stronach naszej gwiazdy.