RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wydamy miliardy na drony

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Będziemy wydawać nawet 800 milionów złotych rocznie na drony i inne bojowe roboty – pisze „Rzeczpospolita”. To element trzeciej fali inwestycji modernizujących armię.

Jak zapowiada Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, wdrażany od przyszłego roku program zmian skoncentruje się na technologiach cyfrowych, rewolucji informatycznej w wojsku, rozpoznaniu kosmicznym i dronach.

"Zwłaszcza program rozwoju bezzałogowych systemów rozpoznawczych i uderzeniowych, zdaniem gen. Stanisława Kozieja, szefa BBN, ma tak duże znaczenie dla narodowego bezpieczeństwa, że zwierzchnik sił zbrojnych chce przekonać rząd do specjalnego sposobu finansowania dronowych inwestycji" - pisze "Rzeczpospolita".

We wtorkowej "Rzeczpospolitej" także:

- PiS idzie na północ i zachód

- Populiści narzucają program dla Europy

- Każdy będzie musiał segregować śmieci

Rzeczpospolita

Źródło:  
Tagi: drony

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: