W tym drugim średni zarobek brutto wynosi 7,6 tys. zł i jest najwyższy spośród wszystkich ministerstw. Najgorzej wypadło w podsumowaniu Ministerstwo Skarbu Państwa, gdzie pobory są nawet o 3 tys. zł mniejsze od lidera.
Takie duże dysproporcje nieco dziwią ekspertów. Niemniej w wielu krajach pobory administracji są obniżane z powodu kryzysu. Może i u nas czas o tym pomyśleć? - kończy "Rzeczpospolita".