RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sojusz Nokii z Microsoftem

Publikacja: Piątek, 11 lutego (08:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nokia i Microsoft ogłosiły "szerokie strategiczne partnerstwo" - informuje BBC News. Zgodnie z porozumieniem, w telefonach będzie instalowany system Windows dla urządzeń mobilnych. Wyszukiwarka Bing ma wesprzeć serwisy Nokii, z kolei Nokia Maps staną się częścią systemów mapowych Microsoftu.

Porozumienie jest reakcją na rosnącą konkurencję na rynku urządzeń mobilnych. W 2010 udział Nokii w tym rynku spadł z 38 do 28 proc. Jej głównymi rywalami są Google i Apple.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: