RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rządowe wille idą pod młotek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1-2 mld zł oszczędności rocznie ma przynieść likwidacja rządowych ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych i przekształcenia gospodarstw pomocniczych - informuje "Rzeczpospolita". Jako pierwsze pod młotek poszły nieruchomości w Karpaczu i pod Olsztynem.

Ceny wywoławcze to w pierwszym wypadku 4 mln zł, w drugim - ponad 14,6 mln zł. Oba ośrodki należą do Kancelarii Premiera. Termin przetargu upływa na początku września, a w ślady Kancelarii mają zamiar pójść także ministerstwa.

W gestii rządu, Kancelarii Prezydenta i wojewodów pozostaje obecnie ponad 80 podobnych nieruchomości. W ubiegłym roku budżet dopłacił do ich funkcjonowania ponad 35 mln zł. Jednak w tym samym roku wpłaciły one do państwowej kasy 47,4 mln zł z wygospodarowanych nadwyżek i zysków, a z tytułu podatku dochodowego 21,1 mln zł.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: