RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosną stawki OC komunikacyjnego

Publikacja: Środa, 16 lutego (06:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W lutym kilka firm zdecydowało się na podwyżki stawek OC komunikacyjnego - czytamy w "Parkiecie". Decyzje w tej sprawie podjęły największe polskie firmy ubezpieczeniowe: Warta, InterRisk, HDI-Asekuracja, a także, według nieoficjalnych informacji gazety, PZU i Allianz.

Wszystkie one po trzech kwartałach 2010 r. (albo po całym 2010 r. - jak InterRisk) miały stratę techniczną, czyli ujemny wynik na oferowaniu ubezpieczeń.

Udział ubezpieczeń komunikacyjnych w składce przypisanej brutto ogółem przekracza 50 proc. w przypadku dziewięciu spośród dziesięciu największych polskich towarzystw majątkowych. Tymczasem ta pierwsza dziesiątka po trzech kwartałach 2010 r. traciła na oferowaniu polis około 1 mld zł. To oznacza, że za gros strat odpowiadają ubezpieczenia komunikacyjne.

Cała branża straciła w I - III kwartale 2010 r. na sprzedaży autocasco 379,5 mln zł, a OC 556,3 mln zł.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: