RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paliwowa wojna z oszustami

Publikacja: Środa, 24 września (22:35) Aktualizacja: Środa, 24 września (21:00)

Nielegalny obrót nadal powoduje miliardowe straty w budżecie państwa i firmach. Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego szacuje, że w 2012 r. nielegalnie sprzedano w Polsce 12,6 proc. oleju napędowego. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

W ubiegłym roku nielegalnie sprzedano już 18,6-24,2 proc. oleju napędowego - dodaje gazeta.

Dziennik podkreśla jednak, że walka z przestępcami jest jednak coraz skuteczniejsza. Nowe pozwolenia, w połączeniu z koniecznością złożenia zabezpieczenia majątkowego w wysokości 10 mln zł, mają ograniczyć nielegalny handel - czytamy.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej". Tak przeczytacie również:

- Wygonić z kraju zielone ludziki

- Górnicy gotowi na wszystko

(mal)

Źródło:  
Tagi: oszuści

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: