RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od 1 marca emeryci mogą więcej dorobić

Publikacja: Poniedziałek, 29 lutego (18:56)

Od 1 marca emeryci i renciści będą mogli zarobić więcej, nie tracąc prawa do świadczeń, ponieważ wzrosło przeciętne miesięczne wynagrodzenie w IV kwartale. Od tej kwoty uzależniony jest maksymalny poziom tych dodatkowych dochodów.

Żadnych zmniejszeń emerytury czy renty nie spowodują przychody do 2 tys. 846 zł i 90 gr miesięcznie, czyli - 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Powyżej 5 tys. 287 zł i 10 gr - 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego - emerytura zostanie zawieszona. Pomiędzy tymi kwotami przychodu emerytura lub renta zmniejszona zostanie maksymalnie o 563 zł i 5 gr.

W IV kwartale przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniosło 4 tys. 66 zł i 95 gr - podał GUS.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: