Fabuła filmu przedstawia się następująco: po karkołomnym pościgu na zaminowanym polu, James Bond wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia.
Po kilku miesiącach przebywania w celi Bond zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów. Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa jest przekonany, że Bond pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy. W filmie oglądamy sceny z tak zwanej strefy zdemilitaryzowanej, rozdzielającej oba państwa koreańskie.
Korea Północna zaapelowała już do Stanów Zjednoczonych, aby zaprzestały projekcji najnowszych przygód agenta 007. Według Phenianu film ten obraża i zniesławia naród koreański.
18:40