Jak już mówiłem, to kwestia dyplomatyczna, a nie militarna. Pracujemy nad tym na wszystkich frontach - powiedział Bush. Zapewnił, że również amerykańscy sojusznicy w regionie naciskają na Koreę Północną, by zrezygnowała z wojskowego programu atomowego.
Napięta sytuacja na Półwyspie Koreańskim utrzymuje się już prawie trzy tygodnie. W połowie grudnia Phenian ogłosił wznowienie swego programu nuklearnego, zamrożonego w 1994 roku na warunkach uzgodnionych ze Stanami Zjednoczonymi.
Korea Północna usunęła ze swoich obiektów urządzenia monitorujące Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, a inspektorom nakazała opuszczenie kraju.
Foto: Archiwum RMF
20:05