RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jednego procenta nie widać

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Fiskus ociąga się z przelewem 1 proc. podatku podarowanego przez podatników potrzebującym instytucjom - ujawnia "Rzeczpospolita". Urzędy skarbowe na przekazanie pieniędzy mają czas końca sierpnia. Jednak wiele instytucji potrzebuje tych środków wcześniej.

Niektóre instytucje potrzebują pieniędzy wcześniej, by np. mieć fundusze na wysłanie dzieci na kolonie letnie. Gdy podatnicy sami wpłacali darowizny, czynili to najpóźniej do końca kwietnia. Teraz państwo obraca tymi pieniędzmi dłużej.

W 2009 r. podatnicy podarowali w ten sposób ok. 360 mln zł. To o 40 mln mniej, niż rok wcześniej. Ale znacznie więcej, niż w latach, gdy obywatele musieli sami dokonać przelewu na rzecz wybranej organizacji - podaje "Rzeczpospolita".

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: