Od 1 stycznia zasiłek dla osób bezrobotnych wynosi 717 zł brutto miesięcznie. Podwyższony zasiłek dostają jednak tylko ci bezrobotni, którzy zarejestrują się w urzędach pracy po 1 stycznia 2010 r. Jeśli zarejestrowali się wcześniej, nadal pobierają 575 zł.
Strzelec dodał, że wpływ na wzrost liczby bezrobotnych ma również fakt, że wiele umów o pracę wygasło z końcem roku i nie zostały przedłużone. Według niego, zimą przybywa też osób bezrobotnych w związku z sezonowością niektórych prac, m.in. w budownictwie czy rolnictwie.
W Radomiu i powiecie radomskim bez pracy pozostaje ponad 36 tys. osób. Bezrobocie w mieście sięga 20,9 proc., a powiecie radomskim 28,4 proc.